Koncertplan
 

SKOLE / MUSIKER

KOMMUNE

Login

Musik i Tide Kamæleon

Find musikgruppe

Læs mere

Lund/Jakobsen

Lund/Jakobsen
Skolekoncert
Målgruppe: Mellemtrin
19-03-2019   kl. 08:30-09:15
Sted Bredsten-Gadbjerg Skole, Bredsten, 7182 Bredsten
19-03-2019   kl. 11:15-12:00
Sted Daugård Skole, 8721 Daugård
20-03-2019   kl. 08:55-09:40
Sted Stjernevejskolen, 8722 Hedensted
20-03-2019   kl. 10:15-11:00
Sted Stjernevejskolen, 8722 Hedensted
20-03-2019   kl. 12:40-13:25
Sted Øster Snede Skole, 8723 Løsning
21-03-2019   kl. 08:45-09:30
Sted Løjt Kirkeby Skole, 6200 Aabenraa
21-03-2019   kl. 11:45-12:30
Sted Høje Kolstrup Skole, 6200 Aabenraa
01-04-2019   kl. 11:30-12:15
Sted Højene Skole, 9800 Hjørring
01-04-2019   kl. 13:00-13:45
Sted Højene Skole, 9800 Hjørring
02-04-2019   kl. 08:55-09:40
Sted Kattegatskolen, 8500 Grenaa
02-04-2019   kl. 10:10-10:55
Sted Kattegatskolen, 8500 Grenaa
02-04-2019   kl. 12:25-13:10
Sted Rougsøskolen (Ørsted Børneby), 8950 Ørsted
03-04-2019   kl. 08:45-09:30
Sted Bylderup Skole, 6372 Bylderup-Bov
03-04-2019   kl. 11:15-12:00
Sted Hellevad Børneunivers, 6230 Rødekro
04-04-2019   kl. 09:05-09:50
Sted Sønder Otting Skolen 0. - 6.kl., 6100 Haderslev
04-04-2019   kl. 12:15-13:00
Sted Favrdal, Fællesskolen Favrdal - Fjelstrup, 6100 Haderslev
Besøgsskole Fjelstrup, Fællesskolen Favrdal - Fjelstrup, 6100 Haderslev.
10-04-2019   kl. 09:05-09:50
Sted Paradisbakkeskolen, 3730 Nexø
10-04-2019   kl. 12:10-12:55
Sted Davidskolen, 3720 Aakirkeby
11-04-2019   kl. 09:45-10:30
Sted Rønneskolen afd. Åvang, 3700 Rønne
11-04-2019   kl. 13:00-13:45
Sted Rønne Privatskole, 3700 Rønne
12-04-2019   kl. 09:00-09:45
Sted Frederiksborg Byskole, 3400 Hillerød
12-04-2019   kl. 10:00-10:45
Sted Frederiksborg Byskole, 3400 Hillerød
Læs mere

Babulja

Fra Rio til Blåvandshuk
Skolekoncert
Målgruppe: Indskoling
19-03-2019   kl. 09:00-09:45
Sted Cornelius Hansen-Skolen, D - 24939 Flensborg
Besøgsskoler Hanved Danske Skole, 24983 Handewitt.
Kobbermølle Skole, 24955 Harrislee.
19-03-2019   kl. 10:30-11:15
Sted Cornelius Hansen-Skolen, D - 24939 Flensborg
Besøgsskoler Trene-Skolen, 24963 Tarp.
Vanderup Danske Skole, 24997 Wanderup.
20-03-2019   kl. 09:00-09:45
Sted Gustav Johannsen-Skolen, D - 24939 Flensborg
Besøgsskoler Harreslev Danske Skole, 24955 Harrislee.
Jaruplund Danske Skole, 24976 Handewitt.
20-03-2019   kl. 10:30-11:15
Sted Gustav Johannsen-Skolen, D - 24939 Flensborg
Besøgsskoler Satrup Danske Skole, 24986 Mittelangeln.
Store Vi Danske Skole, 24969 Grossenwiehe.
21-03-2019   kl. 09:00-09:45
Sted Jens Jessen-Skolen, D - 24944 Flensborg
21-03-2019   kl. 10:30-11:15
Sted Jens Jessen-Skolen, D - 24944 Flensborg
25-03-2019   kl. 08:45-09:30
Sted Skanderborg Realskole, 8660 Skanderborg
25-03-2019   kl. 12:30-13:15
Sted Erritsø Fællesskole, afd. Højmosen, 7000 Fredericia
26-03-2019   kl. 08:40-09:25
Sted Ejby Skole, 5592 Ejby
26-03-2019   kl. 11:05-11:50
Sted Nørre Åby Kommuneskole, 5580 Nørre Aaby
27-03-2019   kl. 08:30-09:15
Sted Vestre Skole, 5500 Middelfart
27-03-2019   kl. 11:15-12:00
Sted Hyllehøjskolen, 5500 Middelfart
28-03-2019   kl. 08:45-09:30
Sted Østerhåbskolen, afd. Hatting, 8700 Horsens
28-03-2019   kl. 11:45-12:30
Sted Lundagerskolen, 8700 Horsens
29-03-2019   kl. 08:00-08:45
Sted Horsens Byskole, 8700 Horsens
29-03-2019   kl. 10:00-10:45
Sted Horsens Byskole, 8700 Horsens
Læs mere

Bremer/McCoy

Bremer/McCoy
Skolekoncert
Målgruppe: Mellemtrin
19-03-2019   kl. 09:00-09:45
Sted Rathlouskolen, 8300 Odder
19-03-2019   kl. 12:00-12:45
Sted Odder Lillefriskole, 8300 Odder
20-03-2019   kl. 08:30-09:15
Sted Nørre Åby Kommuneskole, 5580 Nørre Aaby
20-03-2019   kl. 10:55-11:40
Sted Gelsted Skole, 5591 Gelsted
21-03-2019   kl. 08:30-09:15
Sted Vestre Skole, 5500 Middelfart
21-03-2019   kl. 11:15-12:00
Sted Hyllehøjskolen, 5500 Middelfart
22-03-2019   kl. 09:00-09:45
Sted Humlebæk Skole, 3050 Humlebæk
22-03-2019   kl. 10:00-10:45
Sted Humlebæk Skole, 3050 Humlebæk
Læs mere

Drums Across

Så nemt det kan være...
Skolekoncert
Målgruppe: Mellemtrin
19-03-2019   kl. 09:00-09:45
Sted Langebjergskolen, 3050 Humlebæk
19-03-2019   kl. 11:30-12:15
Sted Endrupskolen, 3480 Fredensborg
27-03-2019   kl. 09:00-09:45
Sted Felsted Centralskole, 6200 Aabenraa
27-03-2019   kl. 11:40-12:25
Sted Varnæs Skole, 6200 Aabenraa
28-03-2019   kl. 08:35-09:20
Sted Kliplev Skole, 6200 Aabenraa
28-03-2019   kl. 11:00-11:45
Sted Genner Univers, 6230 Rødekro
29-03-2019   kl. 09:10-09:55
Sted Ørstedskolen, 5900 Rudkøbing
Besøgsskole Nordskolen afd. Tranekær, 5953 Tranekær.
29-03-2019   kl. 10:15-11:00
Sted Ørstedskolen, 5900 Rudkøbing
Besøgsskole Nordskolen afd. Tranekær, 5953 Tranekær.
Læs mere

Trio Wolski

Med øjne og ører i fokus
Skolekoncert
Målgruppe: Mellemtrin
19-03-2019   kl. 09:00-09:45
Sted Nr. Uttrup Skole, 9400 Nørresundby
19-03-2019   kl. 12:30-13:15
Sted Farsø Skole, 9640 Farsø
20-03-2019   kl. 08:45-09:30
Sted Mølleskolen, 8680 Ry
20-03-2019   kl. 09:50-10:35
Sted Mølleskolen, 8680 Ry
20-03-2019   kl. 11:00-11:45
Sted Mølleskolen, 8680 Ry
Læs mere

Catbird

Barn i musikken
Skolekoncert
Målgruppe: Mellemtrin
19-03-2019   kl. 10:00-10:45
Sted Brørupskolen, 6650 Brørup
19-03-2019   kl. 12:00-12:45
Sted Brørupskolen, 6650 Brørup
Læs mere

Virelai

Middelaldermusik for fuld udblæsning
Skolekoncert
Målgruppe: Indskoling
20-03-2019   kl. 08:30-09:15
Sted Føvling Skole, 6683 Føvling
20-03-2019   kl. 10:55-11:40
Sted Grønvangskolen, 6600 Vejen
20-03-2019   kl. 12:15-13:00
Sted Grønvangskolen, 6600 Vejen
01-04-2019   kl. 08:45-09:30
Sted Snedsted Skole, 7752 Snedsted
01-04-2019   kl. 10:00-10:45
Sted Snedsted Skole, 7752 Snedsted
01-04-2019   kl. 12:00-12:45
Sted Øster Jølby Friskole, 7950 Erslev
02-04-2019   kl. 08:35-09:20
Sted Frederiks Skole, 7470 Karup J
02-04-2019   kl. 12:15-13:00
Sted Langhøjskolen, 7600 Struer
Læs mere

Svøbsk

Forførende folkemusik
Skolekoncert
Målgruppe: Indskoling
20-03-2019   kl. 08:45-09:30
Sted Kildedamsskolen, afd. Vipperød, 4390 Vipperød
20-03-2019   kl. 10:45-11:30
Sted Kildedamsskolen, afd, Ågerup, 4390 Vipperød
21-03-2019   kl. 09:15-10:00
Sted Katrinedalskolen, afd.Udby, 4300 Holbæk
21-03-2019   kl. 11:00-11:45
Sted Ladegårdsskolen (Specialskole), 4300 Holbæk
22-03-2019   kl. 09:00-09:45
Sted Hjortholmskolen (specialskole), 4340 Tølløse
22-03-2019   kl. 12:15-13:00
Sted Sejergårdsskolen, 4340 Tølløse
27-03-2019   kl. 08:45-09:30
Sted Pilegårdsskolen, 2770 Kastrup
27-03-2019   kl. 10:05-10:50
Sted Pilegårdsskolen, 2770 Kastrup
28-03-2019   kl. 09:00-09:45
Sted Medborgerhuset, 2730 Herlev
Besøgsskoler Herlev Byskole, 2730 Herlev.
Kildegårdskolen, 2730 Herlev.
28-03-2019   kl. 10:30-11:15
Sted Medborgerhuset, 2730 Herlev
Besøgsskoler Gl. Hjortespring Skole, 2730 Herlev.
Lindehøjskolen, 2730 Herlev.
28-03-2019   kl. 13:00-13:45
Sted Dansborgskolen, 2650 Hvidovre
Besøgsskole Dansborgskolen, 2650 Hvidovre.
03-04-2019   kl. 09:50-10:35
Sted Gedved Skole, 8751 Gedved
03-04-2019   kl. 10:45-11:30
Sted Gedved Skole, 8751 Gedved
04-04-2019   kl. 08:55-09:40
Sted Østbirk Skole, 8752 Østbirk
04-04-2019   kl. 09:55-10:40
Sted Østbirk Skole, 8752 Østbirk
05-04-2019   kl. 08:50-09:35
Sted Bække Skole, 6622 Bække
05-04-2019   kl. 11:15-12:00
Sted Holmeåskolen, 6650 Brørup
Læs mere

SOMA & LIL

Cello/ Vokal improvisations koncert
Skolekoncert
Målgruppe: Mellemtrin
21-03-2019   kl. 09:50-10:35
Sted Nordvestskolen, Ravnsborgafd., 4913 Horslunde
21-03-2019   kl. 10:45-11:30
Sted Nordvestskolen, Ravnsborgafd., 4913 Horslunde
27-03-2019   kl. 08:45-09:30
Sted Hedegårdenes Skole, 4000 Roskilde
27-03-2019   kl. 09:50-10:35
Sted Hedegårdenes Skole, 4000 Roskilde
28-03-2019   kl. 09:00-09:45
Sted Tjørnegårdskolen, 4000 Roskilde
28-03-2019   kl. 10:00-10:45
Sted Tjørnegårdskolen, 4000 Roskilde
Læs mere

Viva

På tur i Caribien - Caramba! - Familiekoncert
Familiekoncert
Målgruppe: Familier
23-03-2019   kl. 13:00-13:45
Sted SvanekeGaarden, 3740 Svaneke
  • 1
  • 2
  • 3
Print

Find koncert